top of page

אביתר צדוק חיים

שותף מייסד ומנכ"ל

התחלנו לקדם את הרעיון של החברה, שנבע מהצורך שראינו כמאמנים במגרשים, אימנו במספר רב של קבוצות, ובכל מקום הרגשנו שיש בעיה של סדר ומעקב מקצועי. ראינו את הצורך של השחקנים לקבל מספרים מהביצועים שלהם במשחקים, לצורך מעקב נכון ובניית תוכנית אימון מקצוענית. החלטנו לקחת את התשוקה שלנו צעד אחד קדימה ולפתח את Football Team Center, פלטפורמה טכנולוגית מותאמת לנייד ולמחשב, בה מוטמעים כל הנושאים המקצועיים הרלוונטיים למועדונים, לקבוצות, לשחקנים ולמאמנים, כך ניתן לבנות שחקן בצורה נכונה במסגרת הקבוצה והמועדון, לפי ההנחיות של המנהל המקצועי, לפי פילוסופיית המשחק ופיתוח השחקנים של המועדון. כדי לפתח שחקנים ולהביאם לרמת ביצוע מיטבית, צריך לעבוד כמו שעובדים ברמה הגבוהה ביותר, אין קסמים בכדורגל יש דרך, והיא מה שחשוב ונחוץ לפיתוח שחקן ברמה גבוהה, בעזרת הדרך מגיעים לתוצאות והישגים.

עומר אליהו

סגן נשיא

המשאבים הקיימים שיש למועדוני כדורגל מודרניים כיום כדי לנהל את כל ההיבטים המקצועיים הם מוגבלים מאוד וקשה לעבוד איתם. חברתנו - באמצעות ניסיון האימון המקצועי שצברנו בשטח, הצליחה לפתח את הפלטפורמה האולטימטיבית למועדוני כדורגל לנהל את שגרת העבודה היומיומית שלהם, ואת כל ההיבטים המקצועיים של המועדון, ברמה הגבוהה ביותר, וב- הדרך הקלה והיעילה ביותר האפשרית. המטרה העיקרית שלנו היא לתת לצוות המאמנים את היכולת להיות מרוכז במלואו בתהליך פיתוח השחקנים, ולהטמיע את "פילוסופיית הכדורגל" של הג'נרל מנג'ר בצורה הרבה יותר מודרנית, שהמנכ"ל עצמו יוכל לעקוב ולהיות הרבה יותר. פעיל ומעורב בתהליך שהוא התחיל. חווית המשתמש שלנו מבוססת על הרעיון של "הפשטות היא התחכום האולטימטיבי": אנו שמים דגש על הצרכים הרלוונטיים ביותר למאמנים, הדורשים מענה מהיר ותכנון מקצועי.

הסיפור שלנו

מהחוויות שלנו כמאמנים על כר הדשא, חווינו אתגרים רבים בשגרת העבודה היומיומית, בארגון וניהול המעטפת המקצועית של המועדון. מתוך הצורך בשימור המעקב והניהול המקצועי בסביבת התפתחותו של השחקן – בכדי לשפר את יכולותיו, החלטנו לפתח פלטפורמה דיגיטלית שתספק פתרון עבור כל הצרכים המקצועיים של המועדון, מרמת המנהל המקצועי, דרך צוות האימון, ועד לרמת השחקנים עצמם, ולמעשה תאפשר לכל הצוותים הרלוונטיים במועדון להתרכז בעיקר בנעשה במגרש – בתהליך התפתחות השחקנים בקבוצה, ובהטמעת פילוסופיית המשחק של המנהל המקצועי ברמה הגבוהה ביותר, בצורה הפשוטה והיעילה ביותר שאפשר.

בעולם הכדורגל ישנם משתנים רבים המשפיעים על תהליך התפתחות השחקן. והיום, יותר מתמיד, הצורך בניהול הארגון כמועדון, ובמעקב מקצועי אחר העבודה השוטפת של הצוות המקצועי הוא צורך חיוני וקריטי בעבור תהליך התפתחות השחקן, וביצירת תשתית יציבה לסביבת עבודה מודרנית ומסודרת – המותאמת לעולם הכדורגל.

צוות האימון חייב להיות מעורב ולהיות מסוגל להשפיע על כל אחד משחקניו בדרך המשותפת ששני הצדדים עוברים בדרך למימוש הפוטנציאל הגלום בהם.

במרדף אחר שיפור יכולותיהם וביצועיהם של שחקנים צעירים, רבים מהשחקנים הצעירים ברחבי העולם חווים בצורה משמעותית את הקושי אותו חווים שחקנים מקצועיים ומאמנים רבים כיום – חוסר היכולת לספק מעטפת מקצועית נכונה בהכנה האישית של השחקן בהתמודדות עם האתגרים המקצועיים והדרישות המקצועיות בדרך למטרת העל  – תחזוק קריירה מקצועית כשחקן כדורגל.

הפלטפורמה שלנו הופכת את השחקן לחלק פעיל במועדון, והופכת את מעורבותו לחיונית מבחינה מנטלית בתהליך התפתחותו, ועוזרת לו להבין בצורה פשוטה ויעילה מהם הפרמטרים אותם הוא צריך לשפר – דרך ניתוח מדויק של הצוות המקצועי ליכולותיו בכל רגע נתון.

אחוז השחקנים הצעירים ברחבי העולם המצליחים להתקדם ולהגיע לשלב של תחזוק קריירה מקצועית הוא נמוך מאוד, ואנו מאמינים שהאחוז הזה יכול וצריך לעלות בצורה משמעותית – הרי  ברור לגמרי שהבעיה היא לא בכמות השחקנים הצעירים המוכשרים מספיק כדי להגיע רחוק, אלא כמות השחקנים הצעירים המקבלים את המעטפת הנכונה מבחינה מקצועית ומנטלית בדרך להגשמת חלומם.

כחברה, הצבנו לעצמנו כיעד מרכזי לשפר את יכולותיהם של המועדונים לפיתוח שחקנים צעירים, ולתת תמיכה לצוות המקצועי – דרך פלטפורמה דיגיטלית שמשתפרת באופן קבוע, בהתאם לצרכים העולים מהפעילויות המקצועיות של המועדון.

בסופו של דבר, אנחנו רוצים לעזור לכמה שיותר ילדים ונערים ברחבי העולם להגשים את חלומם, ולתת למועדונים את מירב האפשרויות לממש את הפוטנציאל המלא שלהם בפיתוח שחקנים טובים יותר, מה שיוביל להגדלת אחוז השחקנים שמצליחים להפוך לשחקני כדורגל מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר.

 מיכאל חיים

יו"ר ודירקטור

אחרי שנים של ניסיון אישי במגרשי הכדורגל ובמחלקות הנוער בפרט, התגלה בעיננו החוסר בארגון מקצועי, במחלקות הנוער ומועדוני הכדורגל. האתגר של הצוות המקצועי להדריך ולשפר את כלל השחקנים במסגרת הקבוצה והמועדון, גורם לכך שישנם לא מעט שחקנים צעירים שסיימו את דרכם בעולם הכדורגל, שחקנים אלו יכלו להתפתח יותר ואולי אף להפוך לשחקני בוגרים. בנוסף קיים קושי רב אצל הנהלת המועדונים לעקוב אחר המתרחש במחלקות הנוער, וקושי ארגוני של המנהל המקצועי להטמיע את דרכו המקצועית ואת דרישות המועדון לצוות המקצועי של מחלקת הנוער. מתוך החוויה האישית והבנת הצרכים של המועדון, המנהל המקצועי, הצוות המקצועי, והשחקנים, פיתחנו את המערכת המקצועית לניהול מועדון "Football Team Center" אשר מעניקה מענה על צרכים אלו תוך תשומת לב מרבית על קידום השחקן והתפתחותו, כאשר הדגש הינו על המעטפת המקצועית הנרחבת סביב השחקן, ומתן ארגז כלים מקצועיים לצוות האימון. מתוך הרצון לשפר ולעזור למאמנים ושחקנים לממש את הפוטנציאל המקצועי הטמון בהם, הוקמה פלטפורמת "Football Team Center"

bottom of page